2. dubna 2022, Redakce

Druhá výhra v řadě! Tři body proti Žižkovu zařídil v závěru Lahodný

Fotbalisté Vyškova pokračují v jarní části soutěže na domácím hřišti ve své neporazitelnosti. Po výhrách nad Opavou a Varnsdorfem zvládli i souboj s trápícím se Žižkovem. Na premiérovou trefu Lacíka z první půle hosté odpověděli, čtyři minuty před koncem však o vítězství Vyškova rozhodl Lukáš Lahodný.
21. kolo F:NL 2021/22, 2. 4. 2022 10:15

2:1

(1:1)

FK Viktoria Žižkov

MFK Vyškov: Kinský – Oulehla, Srubek (11. Harušťák), Štěpánek, Ilko – Cabadaj (54. Lahodný), Ackroyd (81. Macej) – Lacík (81. Lual), Moučka, Klesa (C) (54. Kanakimana) – O. Vintr.

FK Viktoria Žižkov: Halouska – Bazal, Š. Gabriel, Sakala, Březina (87. Aggoun) – Kopičár (87. Jančura), Soungole – V. Novák (75. Batioja), Sixta (61. Reteno Elekana), Osmančík (61. Voltr) – Vandas.

Branky: 17. Lacík, 86. Lahodný – 32. V. Novák. Žluté karty: 11. Srubek (VKV), 55. O. Vintr (VKV) – 74. Bazal (ZIZ).

Domácí do utkání vstoupili aktivněji a v první šanci byl Angličan Joe Ackroyd, který před dvěma týdny rozhodl právě utkání s Varnsdorfem. Po Štěpánkově nákopu se dostal vpřed, ale jeho střílený centr hosté s vypětím sil odvrátili. Po deseti minutách musel trenér Trousil sáhnout k prvnímu nucenému střídání, zraněného Srubka nahradil Harušťák. Minutu poté zahrozili znovu Vyškovští, Vintr se hnal vpřed, ale Halouska se mu vrhnul pod nohy a zastavil nebezpečnou akci.

V sedmnácté minutě už se domácí vedení dočkali. Prudký centr ze strany si našel Barnabáš Lacík, který se propracoval k zakončení a parádní ranou pod břevno zaznamenal svůj první gól za Vyškov – 1:0. Vyškov byl na koni a po půlhodině hry hrozil Moučka, ten však místo střely ještě centroval a nebezpečí odvrátil hostující Gabriel. Hosté se první šance dočkali až ve 32. minutě, ale hned z toho bylo vyrovnání. Na přízemní centr si naběhl Vojtěch Novák a míč uklidil k tyči – 1:1.

Rázem to byli Pražané, kdo měl herně navrch. A v závěru půle mohli Pulpitovi svěřenci vést. Zajímavý centr si našel Bensone Sakala, ale v dobré pozici mířil o kousek vedle branky Kinského. Další šance už první půle nepřinesla, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Hned zkraje druhé půle hrozili opět domácí. Do velké šance se po centru z pravé strany tlačil Vintr, ke své smůle ale nakonec vůbec nezakončil. O minutu později v další akci vybízel ke skórování Klesu, jeho tvrdou ránu zablokoval obránce. Hra se po hodině hry srovnala a hrálo se bez větších šancí. Do hry se v dresu Vyškova dostal mimo jiné i navrátilec Bienvenue Kanakimana.

O osudu celého duelu nakonec rozhodla akce z 86. minuty. Po závaru kolem branky Žižkova se k odraženému míči dostal Lukáš Lahodný a jeho tečovaný pokus skončil v síti za záda Halousky. Branka byla nakonec označena jako vlastní gól Soungoleho. V závěru už se hosté na další odpověď nezmohli, a tak Vyškov doma urval další cennou tříbodovou výhru a posunul se v tabulce na 7. místo s celkovým ziskem 27 bodů.