6. kolo Divize st. dorostu, 10. 9. 2023 10:00

2:4

(1:2)

MSK Břeclav: Talanda - Hassmann (42. Šůrek), Zelinka, Svojanovský (46. Smetana), Áč, Kristoň, Pařenica, Hlavňovský, Jochman, Antosch (72. Jaroš), Havlena, Trenéři: Jaroslav Řezáč, Asistenti: Tomáš Hynek, Vedoucí: Silvie Šebestíková, Kondiční trenér: Jan Dohnálek

MFK Vyškov: Klímek - Pučan, Bělík, Tesáček - Soldán, Vašíček (82. Košťál), Hořava (62. Prachař), Šamšula (78. Paseka), Šeránek ( 46. Meitner) - Vráblík, Křivý (82. Trousil) Trenéři: David Kříž, Asistenti: Aleš Krejčí, Libor Kousal, Vedoucí: Dita Hořavová, Kondiční trenér: Zdeněk Pučan

Branky: 32. Nikolas Havlena, 84. David Jochman - 8., 62. Stanislav Křivý, 39. Vojtěch Hořava, 49. Matyáš Meitner

ŽK: 49. Kristoň, 64. Havlena, 78. Smetana, 88. Zelinka - 44. Tesáček, 76. Vráblík

ČK: 0 - Tesáček

Rozhodčí: Pavel Budovič - Josef Hrubý, Václav Ujčík

<p> Do tohoto utkání vstoupili fotbalisté Vyškova dobře. Byly od začátku aktivní a soupeře přehrávali. Brzy se odměnili prvním gólem po ose Hořava - Křivý, 0:1.</p>
<p> Po této brance hráči MFK ještě zvýšili tempo hry a vytvořil si další gólové šance, které bohužel spálili. Zhruba od 25 minuty začali ovšem ubírat plyn a kupit nepřesnosti. Tím se Břeclav vrátila do utkání a jak už to tak bývá, soupeř vycítil šanci, a po chybě vyškovského týmu v defenzivě vstřelil vyrovnávací branku, 1:1.</p>
<p> Naštěstí vyškovské hráče tato facka nesložila, naopak zase přidali a ještě do poločasu skóre otočili po brance Hořavy na 1:2.</p>
<p> Do druhého poločasu hráči Vyškova opět nastoupili aktivně a brzy přidal gól po krásné střele za vápnem střídající Meitner, 1:3. Potom měli hru pod kontrolou, ale atmosféra na stadionu, díky domácím fanouškům a hráčům, houstla čím dál víc. Naštěstí se prosadil svým druhým gólem Křivý - 1:4 a hostující tým se mohl trochu zklidnit. Bohužel ne nadlouho, protože chvíli nato se nechal vyprovokovat Tesáček a po vzájemné strkanici obdržel druhou žlutou kartu, a tak šel Vyškov v 64.minutě do desíti. Tímto MFK už podruhé vrátilo Břeclav do zápasu, ale pod žádný velký tlak se nedostal. V tuto dobu nebyli domácí už tak nebezpeční do ofenzivy. Soupeř ale přesto přidal druhý gól. Znovu zcela zbytečný po chybě Vyškova v defenzivní činnosti v pokutovém území, 2:4. Nic jiného už ale Břeclavi fotbalisté Vyškova nedovolili a závěr tohoto nervózního a vyhroceného utkání zvládli velice dobře.</p>