Městský fotbalový klub Vyškov
FAČR

AKTUÁLNĚ

Slavia Tour 2017 - 16. ročník - 1. místo a „vyloupení“ Prahy :-)

V pondělí 8. května 2017 jsme cestovali do Prahy, abychom se zúčastnili fotbalového turnaje pro deset družstev pořádaného družstvem SK Slavia Praha v pražských Štěrboholech v areálu místní SK Viktoria. Společně s námi se turnaje účastnily týmy FK Čáslav, ABC Braník, Sokol Stodůlky, SK Vysoké Mýto, SK Kladno, FC Sellier&Bellot Vlašim, FK Kolín a dvě družstva pořádajícího týmu SK Slavia Praha „sešívaní“ a SK Slavia Praha „černí“.

Hrálo se na přírodní trávě ve dvou základních skupinách (Lálova a Pučova sk.) systémem 7+1 v hrací době dvaceti minut. V naší Lálově skupině jsme se postupně utkali s týmy SK Kladno, FK Kolín, FC Vlašim a SK Slavia Praha „černí“. Dále první dva týmy z každé skupiny postoupily do semifinálových bojů a bojů o 3. místo a finále. Týmy na dalších místech ve skupinách hrály o postupné další umístění v turnaji.

V prvním zápase naší skupiny jsme narazili na tým SK Kladno, kdy jsme prohrávali nařízenou penaltou proti našemu týmu, zápas se nám však podařilo srovnat také z penalty odpískané proti soupeři. Soupeř však dokázal svůj náskok navýšit na 2:1. Skóre jsme srovnali, gól však nebyl uznán pro ofsajd, takže výsledkem našeho prvního utkání byla prohra 1:2. V dalším zápase jsme se utkali s celkem Kolína, ve kterém jsme zvítězili poměrně hladce 4:0. Čekal nás doposud dobře hrající tým Vlašimi, který jsme po nervózním průběhu utkání porazili 1:0. Další utkání proti „černým Slávistům“ se postupně změnilo ve střeleckou exhibici a ukořistili jsme jednoznačné vítězství 7:0.

Ve skupině jsme obsadili první místo a v semifinálovém boji o postup do finále se utkali s pražským týmem Sokola Stodůlky. Zápas byl opět vyrovnaný a v základní hrací době skončil remízou 0:0. Na řadu tedy přišel penaltový rozstřel, ve kterém jsme nezaváhali a po výborném výkonu našeho brankáře a střelců pokutových kopů, zvítězili na penalty 3:1. Ve finálovém boji jsme vyzvali lepší tým Slavie Praha „sešívaní“, který druhou skupinou prošel poměrně bez zaváhání. I když se jednalo o hráče Slávie ročníku 2007, zápas byl dlouho nerozhodný s množstvím šancí, Slavisté měli několik „tutovek“, podržel nás však brankář a obrana, někdy i s přispěním toho pověstného štěstíčka. Nakonec se nám podařilo vstřelit rozhodující branku a hubené vítězství 1:0 s vypětím všech sil ubránit. Stali jsme se vítězem celého turnaje a obsadili první místo.

MFK Vyškov – SK Kladno  1:2

MFK Vyškov – FK Kolín  4:0

MFK Vyškov – FC Vlašim  1:0

MFK Vyškov – Slavia Praha „černí“  7:0

Semifinále

MFK Vyškov – Sokol Stodůlky  1:0 (3:1 po pen.)

Finále

MFK Vyškov – Slavia Praha „sešívaní“  1:0

Konečné pořadí turnaje

  1. MFK Vyškov

  2. SK Slavia Praha „sešívaní“

  3. SK Kladno

  4. Sokol Stodůlky

  5. SK Vysoké Mýto

  6. FK Čáslav

  7. FC Sellier&Bellot Vlašim

  8. SK Slavia Praha „černí“

  9. FK Kolín

10. ABC Braník

Sestava: Šeránek, Pytela, Soldán, Pučan, Havelka, Šamšula, Hořava, Nejezchleba, Čabelka, Rotrekl, Kubečka, Barát

Trenéři: Jaromír Kala, Hynek Rotrekl

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhodnocen David Havelka z našeho MFK.

Nejužitečnějším hráčem turnaje byl zvolen Erik Čabelka reprezentující na tomto turnaji MFK.

Těšíme se na turnaj v Pačlavicích 20.5.2017, kde se nám snad podaří navázat na poslední turnajový úspěch…J, ale hlavně si kluci zahrají s dobrými soupeři a snad s dobrým pocitem z předvedené hry…

© LH

Datum: 17.05.2017 19:33

KALENDÁŘ
ZÁPASY

PŘÍŠTÍ ZÁPASY
MINULÉ ZÁPASY

TABULKA
# KLUB Z V R P S B
Tabulka zatím není k dispozici..

Město Vyškov Jihomoravský kraj Pivovar Vyškov STAEG
INFOS Auto Pytela FORTUNA

FACEBOOK YOUTUBE TOPlist