Městský fotbalový klub Vyškov
FAČR

AKTUÁLNĚ

3. místo na turnaji Sigma Olomouc

V neděli 26. února 2017 jsme odjeli na halový turnaj kategorie U11 do Olomouce. V útrobách sportovní haly Čajkaréna jsme se postupně utkali se všemi účastníky turnaje, a sice družstvy Hranic, domácí Sigmy „bílá a modrá“, Baníku Ostrava „bílá a modrá“, Sparty Brno a Šumperka.

V našem úvodním zápase turnaje jsme přehráli tým Hranic v poměru 7:2, kdy jsme v utkání vedli 3:1 a 3:2, ale po chybě soupeřova brankáře se nám podařilo zvýšit náš náskok na rozdíl dvou branek a následně jsme do konce zápasu přidali ještě tři trefy. V dalším utkání s domácím družstvem Sigmy „bílé“ jsme začali velice dobře a po pěti minutách zápasu jsme vedli jednoznačně o čtyři branky. Do vypršení hrací doby naši kluci přidali další čtyři zásahy a celkově jsme Sigmu „bílou“ porazili výrazným rozdílem 8:0. Dále nás čekal druhý tým domácích a sice Sigma „modrá“, která byla o poznání lepším týmem než Sigma „bílá“, a tato skutečnost nás stála prohru v poměru 1:2. S mančaftem Baníku Ostrava „bílá“ jsme prohrávali o jednu branku, naštěstí se nám podařilo obratem srovnat skóre, které jsme pět minut před koncem otočili ve svůj prospěch. Po chybné rozehrávce soupeře asi dvě minuty před koncem se nám podařilo vsítit další branku a potom ještě jednu. Zpočátku z nepříjemně vyvíjejícího se utkání byla výhra 4:1 v náš prospěch. Následoval střet s dalším týmem Baníku a sice „modrým“ – v utkání jsme vždy byli trošku „pozadu“, prohrávali jsme postupně o jednu branku, vždy se nám podařilo srovnat stav utkání, ale rozhodující gól vstřelil náš soupeř, takže jsme se museli smířit s těsnou prohrou 2:3, s „modrými týmy“ nám to prostě dneska moc nešlo, i když to bylo vždy těsným rozdílem. V utkání se Spartou Brno jsme si docela rychle vypracovali čtyřbrankové vedení, asi čtyři minuty před koncem si náš soupeř dal vlastní gól, následovaly ještě dvě další trefy z naší strany, kdy zejména ta poslední byla krásná po samostatném úniku našeho hráče. V našem posledním zápase turnaje s houževnatým družstvem Šumperka jsme se nemohli gólově prosadit, k činnosti nás snad probral osamocený průnik soupeřova „ofenzivně laděného brankáře“, který prokličkoval středem hřiště a po povedené střele poslal „Šumperáky“ do vedení.  Podařilo se nám srovnat stav utkání a přidat další dva zásahy. Soupeři se ještě jednou trefou podařilo zdramatizovat závěr utkání, kdy jsme prožili těžkou minutu před koncem zápasu, ale svoje vedení jsme uhájili a vyhráli celkově 3:2. O celkovém pořadí na prvních dvou místech se rozhodovalo mezi týmy Sigma „modrá“ a Baník „modrá“, kdy v celkových počtech hrál roli poměr vstřelených a obdržených branek.

Naši kluci na turnaji obsadili po odehrání sedmi zápasů třetí místo s bilancí pěti výher a dvou proher se skórem 32:11.

Na turnaji nás reprezentovali: Vojtěch Hořava, Lukáš Rak, Marek Pytela, Denis Rotrekl, Dan Barát, Jakub Šeránek, Dominik Kubečka, Jiří Soldán, Marek Vintr a Patrik Volný

Trenéři: Jaromír Kala, Hynek Rotrekl