Městský fotbalový klub Vyškov
FAČR

AKTUÁLNĚ

1. místo na turnaji U11 v Přibyslavi

V neděli 12. února 2017 jsme odjeli na halový turnaj kategorie U11 do Přibyslavi. Společně s námi se turnaje zúčastnila družstva Havlíčkova Brodu, Polné, domácí Přibyslavi, Velkého Meziříčí, Žďáru nad Sázavou, Ždírce nad Doubravou a Třebíče. Pořadatelé turnaje „nám jako přespolním z jiného kraje“ vyšli vstříc ohledně rozlosování, takže svůj první zápas jsme hráli jako čtvrtý v pořadí zápasů turnaje.

Do prvního utkání nám los přidělil tým Velkého Meziříčí, které jsme poměrně lehce přehráli v poměru 5:1 a opět se nám podařil úspěšný vstup do turnaje. Ve druhém utkání proti nám nastoupilo družstvo Havlíčkova Brodu, které nás popravdě řečeno na celém turnaji alespoň trochu „prověřilo“. Při čtrnáctiminutové hrací době byl stav dlouho bezbrankový s množstvím šancí na obou stranách až do samotného závěru zápasu. Naštěstí se nám minutu a půl před koncem podařilo po chybné rozehrávce havlíčkobrodského brankáře skórovat a půl minuty před závěrečnou sirénou zvýšit naše vedení na konečných 2:0. Následovalo družstvo Polné, které jsme v pohodovém tempu přehráli vysokým rozdílem ve skóre, kdy soupeř po celou dobu zápasu „tahal za kratší konec“ a jeho zkázu jsme dovršili opět po chybě brankáře desátou vstřelenou brankou v utkání – výhra 10:0. V utkání s Třebíčí jsme si vypracovali tříbrankový náskok během prvních tří minut a i přes další naše nevyužité šance jsme v polovině zápasu vedli čtyři nula. Šest minut před koncem jsme zvyšovali po krásné kombinační akci na rozdíl pěti branek a následně přidali další zásahy do soupeřovy sítě, poslední dvacet vteřin před vypršením hrací doby a stav na světelné tabuli se zastavil na konečných 9:0. Před polední čtyřzápasovou pauzou jsme se utkali s týmem domácí Přibyslavi, tak trochu jsme měli v paměti utkání s tímto týmem na turnaji ve Žďáru před třemi týdny, kdy jsme s Přibyslaví v posledním utkání remizovali, a tím jsme skončili na třetím místě a ne o stupínek výše. Dnes se však žádné drama nekonalo, na našich borcích bylo vidět, jak si s přibývajícím počtem již vstřelených branek a poměrně hladce vyhraných utkáních proti soupeřům věří, a dovolují si kombinační akce a „fotbalové finesy“, které nám ne vždy ukážou :-). Domácí to odnesli sedmibrankovým přídělem a vítězství 7:1 bylo naše. Po obědové pauze jsme ještě porazili týmy Ždírce nad Doubravou 9:0 a Žďáru nad Sázavou 5:0.

Naše družstvo obsadilo na turnaji 1. místo s bilancí sedmi výher a úctyhodným skóre 47 vstřelených branek a pouze 2 obdržených.