Městský fotbalový klub Vyškov
FAČR

AKTUÁLNĚ

MFK Vyškov – FC Slovan Rosice 5:0 (3:0)

Branky: 11.a 77. Filip Studený, 7. Jan Krejčí, 43. Tomáš Horváth, 70. Lukáš Lahodný
Vyškov:
Jan Kopáček (46.Jakub Klimeš) – Matěj Rozehnal (70.Martin Žoček), Jan Krejčí, Michal Jeřábek, Jan Hlavica – Tomáš Horváth (46.Roman Makorovič), Filip Studený, Josef Lička (46.Lukáš Lahodný), Martin Žoček (46.David Němeček), Marek Matocha – Petr Kirschner
Rosice:
Zádrapa – Kršák, Vítámvás, Drbal, Šíp – Kugler, Vaněk (58. Foral) – Michna (28. Foral (46. Michna (70. Strnad)), Kratochvíl (20. Strnad (46. Kratocvhíl)), Novotný (60. Havlín) – Malata (75. Kříž)

Dnes jsme vstoupili do zápasu velmi aktivně. Již v 7. minutě jsme se ujali vedení, když Honza Krejčí napřáhl z 22 metrů a krásnou střelou do pravého horního rohu Zádrapovi branky otevřel skóre utkání – 1:0. Druhý gól jsme přidali v 11. minutě, kdy Mára Matocha odcentroval z levé strany na Fildu Studeného, který nedal přízemní střelou hostujícímu brankáři Zádrapovi šanci – 2:0. Naši úvodní vydařenou dvaceti minutovku zakončila šance Petra Kirschnera, kterou Zádrapa dokázal nohou vyrazit na roh. Teprve poté se dostali ke slovu i Rosičtí. Ve 24. minutě odcentroval do vápna Šíp, Michna sklepl míč Drbalovi, jeho střelu však náš brankář Jan Kopáček chytil. O minutu později prostrčil hostující Malata kolmici na Kuglera, ten postupoval sám na naši branku, jeho střela ale o centimetry minula levou tyč. Ve 30. minutě opět  Malata připravil další šanci, tentokrát pro Vaňka, který však přestřelil. Ve 35. minutě zahrozil opět Filda Studený, jeho střela z velkého vápna skončila pouze na břevně Zádrapovi brány. Dvě minuty před pauzou se ve vápně Rosic šikovně uvolnil Petr Kirschner, vystřelil do tyče a Tomáš Horváth jeho pokus pohotově dorazil do prázdné branky – 3:0

První šance druhé půle patřila Rosicím. V 51. minutě zahrával Michna přímý kop z nebezpečné pozice, Kuba Klimeš jeho střelu ale vyrazil na roh. Poté následovala delší pasáž bez šancí na obou stranách, kterou ukončila až 70. minuta a výstavní rána Lukáše Lahodného z 25 metrů která přesně zapadla pod břevno Zádrapovi brány – 4:0. O sedm minut později se Filda Studený prezentoval další parádní střelou z hranice velkého vápna, která zapadla přesně za pravou tyč Zádrapovy branky – 5:0. Alespoň čestný úspěch mohli Rosičtí zaznamenat v 87. minutě, kdy se Strnad  dostal z pravé strany, až do našeho vápna, ale následnou střelu poslal přímo do rukavic našeho brankáře Kuby Klimeše.  V 90. minutě rozhodčí ukončil utkání, ve kterém jsme zaslouženě vyhrály 5:0.

Další utkání  v rámci  zimní  přípravy  odehrají  naší  fotbalisté v domácím  prostředí  ve středu 15. února  v 18:00  a  soupeřem  jim  budou  SK Líšeň,  ve  kterém  nově  působí  náš  bývalý  trenér  pan Machálek.

Datum: 13.02.2017 08:45