13. dubna 2024, Redakce

Digitální bulletin: MFK Vyškov - MFK Chrudim

Další domácí utkání MFK je zde. Vyškov na stadionu v Drnovicích hostí čtvrtou Chrudim. Utkání začíná v sobotu 13. 3. 2024 v 10:15.

„Chrudim je soupeřem, jenž má momentálně dobrou sportovní formu. Vyhrál tři poslední utkání a prezentuje se velmi náročným fotbalem – obzvláště v přechodové fázi. Chrudimští jsou velmi rychlí, účelní a úderní,”

Jan Kameník

Východočeši postupně porazili Zbrojovku, Prostějov i Jihlavu a tlačí na nejlepší mančafty soutěže. V současné době se i díky povedené výsledkové vlně nachází na

„Vycházejí ze zabezpečené obrany, jsou kompaktní do defenzivy a dostali se teď do pohody. Jde o velmi kvalitního soupeře a čeká nás těžký souboj,” popisoval Kameník. Chrudim přitom nevítězí žádnými náhodami – důkazem budiž devět vstřelených gólů z posledních tří střetnutí.

Sílu Chrudimi potvrzuje také podzimní vzájemné utkání. V něm Jihomoravané nestačili na rivala 1:2, i když se ujali vedení v první půli a pomýšleli na vítězství. Tehdy se do vyškovské sítě trefoval i nynější bohemák David Huf, jenž stále je na dělené první příčce tabulky střelců F:NL se 12 brankami.

VYŠKOV V POSLEDNÍM ZÁPASE PODLEHL REZERVĚ SPARTY

Ostrá přestřelka se strhla v utkání 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Vyškovští fotbalisté z ní ovšem nevyšli vítězně, když nestačili na rezervu Sparty 3:5. Pražanům pomohla třígólová první půle, která výrazně zasáhla naděje MFK na dobrý výsledek z venku.

Jedinou změnou v sestavě MFK byla absence Davida Němečka, místo něhož naskočil Abdallah Aberkane. Začátek však Vyškovanům vůbec nesedl a už ve čtvrté minutě se radoval soupeř. O moc lepší to nebylo ani v dalších momentech, během kterých drželi sparťané příznivý stav a nepřipouštěli komplikace.

Ještě hůře ale bylo ke konci prvního dějství. Tým z hlavního města nejdříve zvyšoval ve 39. minutě na 2:0, načež proměnili také pokutový kop. Do šaten tedy mířili Jihomoravané s velice nepříjemnou ztrátou 0:3.

Trenér Jan Kameník reagoval na situaci dvojím střídáním. Hrací plochu opustili Golden Mafwenta s Patrikem Schönem, jejichž místa vzali Fahad Bayo s Antonínem Svobodou. A zdálo se, že změny zabraly, jelikož hosté v 52. minutě slavili snížení na 1:3. Netrvalo ovšem dlouho a béčko Sparty znovu skórovalo.

Vyškovští dosáhli zlepšení po 60. minutě – nejdříve pálil jen o kousek vedle Pavol Ilko, přičemž chvilku potom už dával branku Issa Fomba. Domácí mančaft se ale větších hrubek nedopouštěl a vedl zápas k vítězství.

V závěrečné pasáži ještě Sparta upevnila vedení svojí pátou trefou, na kterou ještě odpověděl Bayo během nastavení. Od porážky však MFK již nezachránil, když výsledek zněl 5:3 pro Pražany. Devět kol před koncem soutěže tak Vyškovu schází na čelo tabulky čtyři body, zatímco třetí Táborsko za ním zaostává o jediný bod.